IMLC International Medical Laser Company

10 najpopularniejszych zastosowań laserów frakcyjnych

10 najpopularniejszych zastosowań laserów frakcyjnych w medycynie estetycznej

Laser frakcyjny to innowacyjna technologia, która odmieniła sposób, w jaki lekarze i specjaliści od medycyny estetycznej rozwiązują problemy skórne pacjentów. To zaawansowane urządzenie emituje wiązkę światła laserowego, która tworzy mikroskopijne otwory w skórze, stymulując naturalny proces gojenia się organizmu i produkcję kolagenu. Efektem jest odnowiona, bardziej jednolita i młodsza skóra. Poniżej przedstawiamy dziesięć najpopularniejszych zastosowań laserów frakcyjnych w medycynie estetycznej, które pomagają pacjentom radzić sobie z różnymi problemami skórnymi i odmładzać ich wygląd. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

TOP 10 zastosowań laserów frakcyjnych w medycynie estetycznej

Poniżej przedstawiamy 10 najpopularniejszych zastosowań lasera frakcyjnego w medycynie estetycznej.

Odnowa skóry i redukcja zmarszczek

Gdy skóra jest poddawana działaniu lasera frakcyjnego, następuje proces zwany „remodelingiem” (odnową). Remodeling prowadzi do regeneracji struktur skóry i redukcji zmarszczek.

Leczenie blizn

Zastosowanie lasera frakcyjnego w leczeniu blizn ma wiele zalet. Po pierwsze, jest to metoda nieinwazyjna, która nie wymaga nacinania skóry ani długiego okresu rekonwalescencji.

Usuwanie rozstępów

Laser frakcyjny jest skuteczny w redukcji zarówno czerwonych, nowych rozstępów, jak i białych, starszych. Przyczynia się do znacznego zmniejszenia ich widoczności i poprawia teksturę skóry, co czyni je mniej zauważalnymi. 

Zmniejszenie intensywności codziennej pielęgnacji skóry

Technologia frakcyjna służy zazwyczaj do poprawy zdrowia i wyglądu skóry, co może skutkować potrzebą mniej intensywnej rutynowej pielęgnacji skóry.

Usuwanie tatuaży

Laser frakcyjny jest jednym z najskuteczniejszych dostępnych narzędzi do usuwania tatuaży. Dzięki możliwości dostosowania długości fali, specjaliści mogą skierować laser na różne kolory tuszu.

Leczenie trądziku i blizn potrądzikowych

W przypadku trądziku, laser frakcyjny pomaga zredukować zapalenie i produkcję ropy poprzez zniszczenie bakterii propionibacterium acnes, które są jedną z głównych przyczyn trądziku..

Terapia przeciwstarzeniowa

Laser frakcyjny stymuluje produkcję kolagenu, który pomaga zmiękczyć i wypełnić zmarszczki i linie, dając skórze młodszy wygląd. Laser może pomóc zredukować nierówności skóry, takie jak pory, blizny czy plamy, prowadząc do poprawy ogólnej tekstury skóry.

Leczenie hiperpigmentacji i plam starczych 

Laser frakcyjny jest skuteczny w leczeniu różnych form hiperpigmentacji, w tym plam starczych, przebarwień słonecznych i melasmy. Może również pomóc w zminimalizowaniu lub usunięciu plam podskórnych, które są trudne do leczenia innymi metodami.

Poprawa tekstury skóry

Laser frakcyjny może pomóc w zmniejszeniu rozmiaru porów, co prowadzi do poprawy tekstury skóry.

Usuwanie naczyniaków i zaczerwienień skóry

Laser frakcyjny jest skuteczny w leczeniu różnych rodzajów naczyniaków i zaczerwienienia skóry, takich jak rumień, teleangiektazje (niewielkie, powierzchownie położone naczynia krwionośne). Może również pomóc zredukować czerwone blizny i przebarwienia.

Obecne trendy w medycynie estetycznej wskazują na rosnące zainteresowanie nieinwazyjnymi metodami poprawy wyglądu i kondycji skóry. Laserowe terapie frakcyjne doskonale wpisują się w ten trend, oferując efektywne, szybkie i bezpieczne rozwiązania dla szerokiej gamy problemów skórnych. Laser frakcyjny świetnie sprawdza się do usuwania między innymi blizn potrądzikowych, przebarwień, tatuaży i nadmiernych rozstępów.

Follow us on: