IMLC International Medical Laser Company

zastosowania laseru frakcyjnego

Leczenie łysienia androgenowego za pomocą laserów frakcyjnych. Jak to działa i co warto wiedzieć?

Zmagasz się z łysieniem androgenowym? Nie jesteś sam, ponieważ to problem, który dotyczy wielu osób. Farmakoterapia czy transplantacja włosów nie zawsze są skuteczne, dlatego naukowcy i lekarze nieustannie poszukują nowych, efektywnych sposobów do walki z tym zjawiskiem. Jednym z nich jest terapia z użyciem laserów frakcyjnych – sprawdź, czy jest dla Ciebie. 

Łysienie androgenowe – czym właściwie jest?

Częsta forma utraty włosów u mężczyzn, która dotyka również niektóre kobiety, nazywa się łysieniem androgenowym. Jest to stan dziedziczony, charakteryzujący się tym, że mieszek włosowy wykazuje dużą wrażliwość na działanie hormonu DHT. Hormon ten jest pochodną testosteronu i powoduje znaczne osłabienie wzrostu włosa – rezultatem jest produkcja coraz cieńszych i krótszych włosów. Ostatecznie też  mieszek włosa przestaje produkować nowe włosy. 

U mężczyzn łysienie androgenowe zwykle zaczyna się od cieniowania włosów na skroniach lub na czubku głowy. W miarę postępu choroby obszary te stopniowo się poszerzają, tworząc typowy dla łysienia męskiego kształt podkowy.

U kobiet łysienie androgenowe zwykle objawia się jako stopniowe przerzedzenie włosów na całej głowie, ale linia włosów zazwyczaj się nie cofa. Może to prowadzić do znacznej utraty objętości włosów, szczególnie na czubku głowy.

Lasery frakcyjne – rewolucja w leczeniu łysienia androgenowego 

Leczenia łysienia androgenowego za pomocą lasera frakcyjnego nie jest jedynie chwytem marketingowym, ale odzwierciedla realne korzyści, jakie gwarantuje ta technologia. Przede wszystkim urządzenie działa precyzyjnie i celowo, stymulując mieszki włosowe do wzrostu, bez uszkodzenia otaczającej ich skóry. Poza tym leczenie jest szybkie – wystarczy kilka sesji, aby zauważyć pierwsze efekty. Laserowa terapia łysienia androgenowego nie wymaga rekonwalescencji, co oznacza, że po zabiegu możesz natychmiast wrócić do codziennych czynności. Co więcej, wyniki są trwałe, dlatego leczenie laserem frakcyjnym stanowi ogromną przewagę nad tradycyjnymi metodami. Oferuje możliwość skutecznego leczenia z maksymalnym komfortem i minimalnym dyskomfortem.

Jak działają lasery frakcyjne w leczeniu łysienia androgenowego? 

Urządzenia emitują precyzyjnie skierowane impulsy światła, które docierają do głęboko położonych warstw skóry. Światło z lasera frakcyjnego jest absorbowane przez chromofory w skórze, co prowadzi do delikatnego podgrzewania tkanek. Promień powoduje kontrolowane uszkodzenie, które stymuluje naturalne mechanizmy regeneracyjne organizmu. 

W odpowiedzi na ten proces organizm zaczyna produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny, które są kluczowe dla zdrowia i wzrostu włosów. Lasery frakcyjne stymulują również aktywność mieszków włosowych, przyczyniając się do wzrostu nowych, zdrowych włosów. W rezultacie stają się one gęstsze i silniejsze.

Czy leczenie łysienia androgenowego za pomocą laserów frakcyjnych jest skuteczne? 

Efektywność leczenia została potwierdzona w licznych badaniach naukowych. W jednym z nich aż 90% badanych doświadczyło znaczącej poprawy w gęstości włosów po serii zabiegów laserem frakcyjnym. Inne wykazało, że pacjenci już po 6 miesiącach od rozpoczęcia terapii zauważyli 20% przyrost włosów. Co więcej, naukowcy sugerują, że wyniki leczenia laserem frakcyjnym mogą być trwałe, a utrzymywanie efektów nie wymaga stałego powtarzania zabiegów. Dla wielu pacjentów przekłada się to na znaczną poprawę jakości życia i lepszą samoocenę. 

Podsumowanie 

Leczenie łysienia androgenowego za pomocą laserów frakcyjnych jest w pełni bezpieczne, dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Na powodzenie tej metody wpływa także jej wysoka skuteczność. Kiedy stawiasz czoła łysieniu androgenowemu, miej na uwadze, że istnieją efektywne metody terapii, które mogą Ci pomóc. Zasługujesz na to, żeby czuć się dobrze ze swoim wyglądem!

Follow us on: