IMLC International Medical Laser Company

sprzęt medyczny imlc

Rewolucja w leczeniu nietrzymania moczu – laserowe metody terapii w ginekologii

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która dotyka wielu kobiet w różnym wieku, wpływając na jakość ich życia i stan zdrowia. Dzięki dynamicznemu rozwojowi medycyny, terapie związane z tym schorzeniem ulegają znaczącej rewolucji. Pojawiają się nowe, mniej inwazyjne metody leczenia, które pozwalają na skuteczne zarządzanie problemem. Do nich należy innowacyjna terapia laserowa. 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – dlaczego warto pokusić się o taki zabieg? 

Leczenie nietrzymania moczu za pomocą lasera jest metodą, która zdobywa coraz większe uznanie wśród lekarzy ginekologów. Dzięki tej technologii pacjentki mogą cieszyć się szybkim powrotem do codziennej aktywności – zabieg jest mniej inwazyjny od tradycyjnych metod, a okres rekonwalescencji znacznie krótszy. 

Brak konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego to dodatkowy atut, szczególnie dla tych pacjentek, które obawiają się takiej procedury. Skuteczność, bezpieczeństwo, a przede wszystkim komfort – wszystko to przemawia za wyborem laserowego leczenia nietrzymania moczu. 

Jak działa laser w terapii nietrzymania moczu?

Zastosowanie lasera w terapii nietrzymania moczu to prawdziwe przełamanie konwencjonalnych metod leczenia. Urządzenie emituje precyzyjnie skierowaną wiązkę światła, działając przez około 30 minut na tkanki w obrębie miednicy mniejszej. To, co sprawia, że laser jest tak efektywny, to jego zdolność do stymulowania produkcji kolagenu, białka odpowiedzialnego za sprężystość i wytrzymałość tkanek.

Pod wpływem energii laserowej, tkanki zaczynają się kurczyć, a jednocześnie dochodzi do pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych w organizmie. W efekcie mięśnie dna miednicy, które tracą swoją sprężystość i siłę z wiekiem, czy po porodach, zaczynają się wzmacniać. Laser, dzięki swoim właściwościom, jest w stanie skutecznie i bezpiecznie przywrócić im pierwotną funkcję.

Skuteczność terapii laserowej w leczeniu nietrzymania moczu

Badania kliniczne potwierdzają skuteczność terapii laserowej. U większości pacjentek po zabiegu obserwuje się znaczną poprawę, a nawet całkowite wyeliminowanie objawów. 

Według badań po roku od zabiegu znaczna poprawa utrzymuje się wciąż u 77% kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, dzięki czemu znika konieczność stosowania wkładek, leczenia operacyjnego, zażywania leków czy regularnych ćwiczeń. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat. Żeby uzyskać optymalne rezultaty, zaleca się powtarzanie terapii co kilka miesięcy.

Podsumowanie

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wielu kobiet, a terapia laserowa staje się obiecującym rozwiązaniem. Niezwykle ważne jest dalsze badanie i rozwijanie tej metody, aby mogła ona pomóc jak największej liczbie pacjentek. Na chwilę obecną jest to prawdziwa rewolucja w leczeniu nietrzymania moczu, która zasługuje na uwagę.

Follow us on: